מזרח הים התיכון

צור קשר

שלח אלינו הודעה

חיפוש קרוזים:

מזרח הים התיכון

שייט למזרח התיכון

המזרח התיכון מציע מגוון רחב מאד של נקודות קסומות ואתרים מעניינים, שאת חלקם ניתן לפגוש אך ורק במסגרת של שייט. בשנים האחרונות יותר ויותר נופשים בוחרים באפשרות של שייט למזרח התיכון, הן בשל הקרבה הרבה לישראל והן בזכות הפינוקים הרבים שמוצעים בהפלגה כזאת.
בים התיכון כמה נמלים מרכזיים מהם יוצאים לקרוזים ביניהם: ישראל, טורקיה, מצרים, יוון, קפריסין, מרוקו ורומניה. ברוב המקרים האונייה עוגנת בנמל בשעות הבוקר, זמן שניתן לנצל לסיור בעיר הקרובה לנמל, וההפלגה עצמה מתרחשת בשעות הלילה.

באילו מקומות מבקרים במהלך הקרוז?

המקומות בהם מבקרים במהלך ההפלגה תלוי כמובן מנמל המוצא. למשל, שייט שיוצא מיוון יפגיש אתכם עם האיים המיוחדים של יוון ועם ההיסטוריה המיוחדת והעתיקה של המדינה הזו. תוכלו לבקר באי כרתים, באי קורפו המקסים, באי מיקונוס וגם באיים סנטוריני ורודוס. אם אתם עולים על קרוז שיוצא מטורקיה, תבקרו באנטליה, בבודרום ועוד. יציאה ממרוקו תאפשר גם עצירה בעיר המיוחדת מאד קזבלנקה. גם איטליה בחלקה הדרומי, נמצאת לחופו של הים התיכון ונכללת בין יעדי ההפלגה האטרקטיבים של הים התיכון.

פעילויות ואטרקציות

במסגרת השייט תוכלו ליהנות ממבחר נהדר של אטרקציות, שתהפוכנה את השייט עצמו להרבה יותר מסתם חופשת "בטן גב". תוכלו ליהנות מטיולים רגליים בכל אחד מהיעדים שבהם עוגנים, ובכלל זה בערי הנמל בהם עוגנים, באתרים היסטוריים (לדוגמא: מיצרי הבוספורוס, האקרופוליס באתונה ועוד), וגם לצאת לצלילה או לשנירקול במים הצלולים של האיים שבהם תעצרו (לדוגמא: קאפרי, סיציליה, קורסיקה). הטיולים המעניינים שאליהם תוכלו להצטרף, יפגישו אתכם עם האוכל המקומי, עם התרבות הצבעונית והמיוחדת של מדינות הים התיכון וכמובן גם עם תושבי המקום.

מתי מומלץ לצאת לחופשה?

מזג האוויר האופייני למזרח התיכון הוא מזג אוויר נוח בדרך כלל. מסיבה זו, כמעט לאורך כל השנה יוצאות הפלגות לאזור זה. התקופה הטובה ביותר לצאת לשייט היא בחודשי הקיץ, בין החודשים מאי לספטמבר, אז הטמפרטורות גבוהות מספיק כדי ליהנות מבילוי על הסיפון ומרחצה בבריכת הספינה וגם כמובן להנות מחופי הרחצה ומהאטרקציות הימיות. לרוב מאפשר מזג האוויר בעונה זו גם לצאת לטיולים רגליים במקומות שבהם עוגנים. 

מה כדאי לארוז להפלגה?

שיטת האריזה הטובה ביותר לטיולים בכלל ולהפלגות בפרט, היא "שיטת הבצל" כלומר ללבוש בגדים בשכבות.  בגד ים הוא כמובן הפריט החשוב ביותר כשמדובר בהפלגה באזור הים התיכון רצוי אף לארוז כמה בגדי ים שמא לא יספיקו להתייבש. מכיוון שמדובר בהפלגה בים הפתוח, שעות הערב עלולות להיות קרירות ולכן כדאי גם לארוז בגדים ארוכים ואפילו מעיל קל.  בנוסף כדאי להצטייד בבגדים נוחים ובנעלי הליכה לטיולים הרגליים בחוף. מכיוון שמדובר באניית פאר כדאי להביא בגדי ערב ונעליים יצוגיות לזמן הארוחות ופעילויות הבידור. אהה אם שכחתם משהו., לא נורא, סביר להניח שתוכלו לקנות אותו באחת מהחנויות המפנקות על הסיפון או באחד השווקים בחופים.

למי מתאים שייט בים התיכון?

שייט למזרח התיכון יכול להתאים לכל אחד ולכל סגנון. משפחות הבוחרות באפשרות כזו במסגרת החופשה המשפחתית שלהן ייהנו מפעילויות רבות לילדים הן על האנייה והן במהלך העגינה בחופים. . זוגות, ימצאו את השייט כחופשה מושלמת לירח דבש, בעיקר בזכות הפינוקים הרבים שבו והשקיעות הכל כך רומנטיות שניתן לצפות בהן לאורך ההפלגה. הגיל השלישי ייהנו מטיולים ומחופשה שאינה כרוכה במאמצים ומתאימה בדיוק לנוחות לה הם זקוקים.

יעדי הפלגות נופש ברחבי העולם

מפליגים...