הפיורדים

צור קשר

שלח אלינו הודעה

חיפוש קרוזים:

הפיורדים

קרוזים לפיורדים הנורווגים

הפיורדים הנורווגים:
קרוזים בצפון אירופה לרוב מתקשרים עם שייט לים הבלטי, אבל כאן אתם הולכים לגלות את האופציה הנוספת הקיימת בהפלגות בצפון אירופה – הפיורדים הנורווגים. הערים המרכזיות הנמצאות בפיורדים כנראה לא נוצצות כמו סנט פטרסבורג, אבל דווקא הערים הקטנות, הכפרים הציוריים, מוזיאונים מיוחדים ואוכל שונה – דווקא אלה יוצרים את הייחודיות בהפלגות לפיורדים הנורווגים.

בשונה מקרוז לאלסקה לדוגמא, בשייט לפיורדים הנורווגים סביר להניח שלא תיתקלו בקרחונים ענקיים או חיות בר מעניינות. בשביל זה תוכלו לצאת להליכה רגלית או לשייט בקיאק. כפרים קטנים לאורך מסלול ההפלגה משמשים ליעדי יציאה למסלולים מיוחדים . הכפרים הקטנים יכניסו אתכם מהר מאוד לאווירה המיוחדת של אזור זה. האנשים, התרבות המקומית יוצאת הדופן וההיסטוריה המקומית הם היעדים האמיתיים.

להרפתקנים שביניכם, מומלץ להמשיך לאורך החוף לכיוון צפון, לאזור הארקטי. באזור זה כבר תוכלו לראות דובי קוטב, מכרות נטושים וכמובן, את השמש הניצחית.
מסלולי ההפלגה לפיורדים הנורווגים כוללים מגוון רחב של יעדי עגינה וסוגים שונים של אניות. החל מאניות קרוזים בחברות השייט הגדולות ועד להפלגות גיאוגרפיות בספינות קטנות. למפליגים קיים מבחר גדול של אפשרויות על מנת להתאים עבורם את ההפלגה שתתאים במיוחד להם.
קרוז לפיורדים סביר להניח הינו האופציה הכלכלית החסכונית ביותר לבקר במקום. מחירי הלינה והאוכל בפיורדים נחשבים לגבוהים מאוד. 


אילו חברות שייט מפליגות לפיורדים הנורווגים?
חברת השייט המקומית
Hurtigrutenנחשבת לידועה והמובילה. החברה מוציאה לפחות אנייה אחת פעם ביום לשייט לאורך החוף. הפלגות בחברה זו נחשבות למוביל ימי למעבר בין הכפרים השונים.

חברות השייט המתאימות למרבית הקהלים הינם האניות של חברות הקרוזים הגדולות: רויאל קאריביאן, סלבריטי קרוזס

MSC, ,  קוסטה, הולנד אמריקה, P&Oפרד אולסן, 

נמלי יציאה:
הערים הפופולריות מהן יוצאות הפלגות, הינן: קופנהגן, אמסטרדם, סאוטהמפטון, דובר והרוויץ (3 האחרוים הינם נמלי יציאה מאנגליה). נמלי יציאה נוספים הם: המבורג וכמובן הערים המקומיות: ברגן ואוסלו בנורווגיה.

מסלולי ההפלגה לפיורדים הנורווגים הינם בין 7-14 לילות.  העיר ברגן הינה הגדולה ביותר בה
תעגנו. מרבית מסלולי ההפלגה והאניות עוגנות בעיר זו.  עיר גדולה נוספת הינה כמובן אוסלו.
ערים נוספות בהן תעגנו, הינן: סטאבנגר, גרינגר, אלסונד ופלאם. מספר לא קטן של הפלגות מגיע צפונה יותר, עד ספיטסברגן (ארקטי). 

יעדי הפלגות נופש ברחבי העולם

מפליגים...